شناسه خبر: 3929

لینک کوتاه صفحه

https://kms.dmsonnat.ir/?p=3929

گردهمایی ائمه جمعه اهل سنت استان کرمانشاه
به همت دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه و به منظور ایجاد هماهنگی های بیشتر و بررسی مسائل، ائمه جمعه اهل سنت استان کرمانشاه در نشستی شرکت کردند.

به همت دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه و به منظور ایجاد هماهنگی های بیشتر و بررسی مسائل، ائمه جمعه اهل سنت استان کرمانشاه در نشستی شرکت کردند.
در ابتدای این نشست رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه با تبریک اعیاد و همچنین روز ملی کرمانشاه و سالروز عملیات غرور آفرین مرصاد، با اشاره به اینکه مرصاد کمینگاه الهی برای نابودی منافقین بود افزود:فتنه‌ای که به وسیله منافقین در دهه اول انقلاب می‌رفت تا نظام اسلامی نوپا را تهدید کند با رشادت همه اقشار مردم تبدیل به فرصت شد.
حجت الاسلام و المسلمین حجت اله فاضلی تصریح کرد: منافقین که ۱۷ هزار نفر از مردم ایران را به شهادت رسانده اند اکنون داعیه دفاع از حقوق بشر دارند و در جلسات آنان کسانی شرکت می‌کنند که با این واژه کاملاً غریبه بوده و همچنان خوی استکباری خود را حفظ کرده اند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر نقش ائمه جمعه اهل سنت در روشنگری و حاکمیت نگاه واحد در امور مختلف، تصریح کرد: بزرگترین دشمن فتنه‌گری، دانایی و روشنگری است که خوشبختانه این مهم توسط علما و ائمه جمعه اهل سنت به خوبی اجرا می شود.
رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه، احیای مدارس علوم دینی اهل سنت به منظور تربیت طلاب و روحانیون مذهبی دینی را از مهمترین سیاست های این دفتر اعلام و خاطرنشان ساخت: در این خصوص طرح جامع مدارس شروع شده و امیدواریم این مهم در همه شهرستان‌های اهل‌سنت به انجام برسد.
در ادامه این نشست معاون فرهنگی و اجتماعی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه نیز با اشاره به برگزاری نماز جمعه در ۲۵۰ شهر و روستای اهل سنت استان گفت: این امر مبارک به برکت خون شهدا و نظام مقدس جمهوری اسلامی است و همگان وظیفه داریم که با حفظ وحدت و برادری نقشه شوم دشمنان را نقش بر آب کنیم.
احمد محمدی، اجرای طرح ماموستا شیخ الاسلامی را از جمله طرح های حمایتی در راستای کمک به معیشت ائمه جمعه اهل سنت استان کرمانشاه برشمرد واز صدور کارت شناسایی و احکام برای این پرچمداران محراب خبر داد.
وی در بخشی از سخنان خود گریزی هم به برگزاری اولین نماز جمعه در جمهوری اسلامی پس از پیروزی انقلاب زد و تصریح کرد: برگزاری پرشور و باشکوه نماز جمعه در جمهوری اسلامی هرگز قابل قیاس با هیچ دورانی نیست.
محمدی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب به ویژه رزمندگان عملیات مرصاد، روز ملی کرمانشاه را تبریک گفت و از ثبت جهانی اورامانات به عنوان اتفاق مثبتی جهت معرفی هرچه بیشتر استان به جهان یاد کرد.
در پایان این نشست ائمه جمعه اهل سنت استان به بحث و تبادل نظر در موضوعات مرتبط با جلسه پرداخته و احکام و کارت‌های شناسایی خود را دریافت نمودند.

 

 

فهرست