شناسه خبر: 3924

لینک کوتاه صفحه

https://kms.dmsonnat.ir/?p=3924

محمدی ، جانشین دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه
عملیات مرصاد؛ نقطه هزیمت منافقین در عراق
محمدی ، جانشین دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه : عملیات مرصاد؛ نقطه هزیمت منافقین در عراق

معاون فرهنگی و اجتماعی و جانشین دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه به مناسبت فرارسیدن سالروز عملیات غرورآفرین مرصاد در گفتگویی با اعلام این مطلب که عملیات مرصاد، نقطه هزیمت سازمان منافقین در عراق بود گفت:شکست سنگین آنان در این عملیات ضربه شدیدی بر روحیه باقی مانده نیروهای سازمان وارد آورد بطوریکه بسیاری از آنان از سرخوردگی و بن بست سخن می گفتند.
احمد محمدی افزود: پذیرش قطعنامه ۵۹۸ از سوی ایران،وضعیت تعرض عراق پس از این پذیرش و پشتیبانی علنی آمریکا از عراق،این تصور را در منافقین بوجود آورده بود که می توانند با یک حمله بزرگ خود را به تهران برسانند،اما تهاجم آنان با مقاومت نیروهای ایرانی مواجه شد و پیشروی آنها با عملیات متقابل نیروهای اسلام و حمایت مردم محلی در منطقه مرزی چهارزبر متوقف شد.
وی با بیان اینکه در این عملیات بسیاری از نفرات سازمان کشته شده و بخش اعظم تجهیزاتشان منهدم شد تصریح کرد:صدام حسین نیز۱۰ روز پس از این شکست با برقراری آتش بس در تمام طول خطوط جنگ موافقت کرد.
جانشین دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه خاطرنشان ساخت: با فداکاری های رزمندگان اسلام از همه اقشار بود که سرانجام ایران توانست به جنگ خاتمه داده و به سمت صلحی حرکت کند که صدام و حزب بعث از حکومت عراق ساقط شوند و منافقین مجبور شوند از عراق فرار کرده و به آلبانی بروند.
محمدی در پایان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس بویژه شهدای عملیات دشمن شکن مرصاد و همه رزمندگان اسلام،امنیت امروز کشور را مرهون خون تمام شهدا دانست و افزود:کشور با داشتن مرزهای مشترک زیاد با عراق در جنگ ۸ ساله،حتی یک وجب از خاک را به دشمن بعثی واگذار نکرد.

فهرست