شناسه خبر: 2871

لینک کوتاه صفحه

https://kms.dmsonnat.ir/?p=2871

امام جمعه نودشه:
تفکرات تندرو ناشی از برداشتهای غلط از دین اسلام است
امام جمعه نودشه گفت: تفکرات تندرو ناشی از برداشتهای غلط از دین اسلام است بنابراین کشتار مسلمانان را به شدت محکوم می کنیم و از هرگونه عاملی که سبب اختلاف و تفرقه میان مسلمانان شده و چهره خشنی از اسلام به جهانیان معرفی می کند باید دوری کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کرمانشاه، ماموستا احمد مبارکشاهی امام جمعه نودشه در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مسجد جامع شهر مرزی نودشه برگزار شد به تفسیر آیه ۱۲سوره حجرات پرداخت و بیان داشت: بر اساس مبانی دینی غیبت، یک رفتار نابهنجار محسوب می شود این رفتار ضد ارزشی سبب بروز آسیب ها و مشکلات اجتماعی خواهد شد.

امام جمعه نودشه تصریح کرد: انسان یک موجود اجتماعی بوده و برای تامین احتیاجات خویش به زندگی اجتماعی نیاز دارد و  لازمه تأمین این مهم وجود روابط سالم و پایدار است که ایفای آن دین است و مهمترین نقش را بر عهدە دارد.

وی در ادامه افزود: آموزهای دینی و دستورات آن هم در بعد فردی و اجتماعی در صدد راهنمایی و هدایت انسان بوده تا در پی آن روابط سالم و پایدار به وجود آید .

این مسئول مطرح کرد: از اینرو آن چه به این رابطه سالم لطمه می زند و سبب خلال و نقصان در روابط اجتماعی می شود مورد نهی قرار گرفته است لذا یکی از عناصر مخرب در اجتماع غیبت کردن است که باید از آن دوری جست.

ماموستا مبارکشاهی با اشاره به خاک و خون کشیدن مسلمانان خاطرنشان کرد: تفکرات تندرو ناشی از برداشتهای غلط از دین اسلام است بنابراین کشتار مسلمانان را به شدت محکوم می کنیم و از هرگونه عاملی که سبب اختلاف و تفرقه میان مسلمانان شده و چهره خشنی از اسلام به جهانیان معرفی می کند باید دوری کنیم.

 

فهرست