شناسه خبر: 3940

لینک کوتاه صفحه

https://kms.dmsonnat.ir/?p=3940

اخبار نماز جمعه
اخبار نمازجمعه مورخ 8 مردادماه 1400

برای حفظ سلامتی شیوه های بهداشتی را رعایت کنیم
امام جمعه اهل سنت سرپل ذهاب با اعلام مطلب فوق گفت: به خاطر حفظ جان همدیگر ضمن رعایت تمام اصول بهداشتی درخصوص بیماری کرونا، می بایست نسبت به واکسیناسیون به موقع اقدام نماییم.
ماموستا ملا رشید ثنایی با اشاره به ضرورت کمک به فقرا، مومنین را به توجه هرچه بیشتر به این امر مقدس دعوت نمود.

ضرورت توجه ویژه به فریضه نماز جمعه
امام جمعه اهل سنت قصرشیرین در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان با تاکید بر رعایت تقوای الهی، مومنین را به حفظ فریضه نماز جمعه دعوت نمود.
ماموستا ملا عادل غلامی ضمن تقدیر از تلاش های مسئولین بهداشت و درمان در خصوص واکسیناسیون از مردم خواست شیوه نامه های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمایند.

مردم به تبلیغات منفی علیه واکسن کرونا توجه نکنند
امام جمعه نودشه با اشاره به اینکه مردم باید به سیستم بهداشت و درمان کشور مان باور داشته باشند از آنها خواست به تبلیغات منفی که از سوی دشمنان و برخی سودجویان در خصوص واکسن کرونا مطرح می شود توجه نکنند.
ماموستا ملا احمد مبارکشاهی در ادامه خطبه های نماز جمعه این هفته با ذکر دلایل عقلی و نقلی به تفسیر جهان مادی و غیبی پرداخت و افزود: این جهان سرشار از امور شگفت انگیزی است که ما هیچ رابطه حسی با آنها نداریم درحالی‌که وجود حقیقی دارند و همه به آن معترفند.
رعایت شیوه نامه های بهداشتی، موضوع ثبت جهانی اورامانات و توجه ویژه شرکت گاز استان در خصوص گازرسانی به درب منازل مردم از دیگر مباحثی بود که امام جمعه نودشه به آنها پرداخت.

یکی از راه های تزکیه نفس یاد مرگ است
امام جمعه شهر میرآباد در خطبه های نماز جمعه با اشاره به مطلب فوق گفت: مرگ به معنای نابودی نیست بلکه پل و گذرگاهی به عالم آخرت است.
ماموستا محمد یوسفی با اشاره به اینکه دنیا میدان عمل و آخرت روز حساب است افزود: پیش از آنکه فرصت را از دست بدهیم باید برای آخرتمان توشه برگیریم و این امر با نماز و عمل صالح محقق می‌گردد.
وی به موضوع کرونا اشاره و تصریح کرد: برای مدتی این بیماری فروکش کرد اما متاسفانه دوباره عود کرده و می بایست بیش از گذشته شیوه نامه های بهداشتی را رعایت نماییم.
امام جمعه میرآباد ضمن تاکید بر مسافرت نرفتن مردم، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و واکسیناسیون به‌موقع را از مهم‌ترین راه‌های کنترل این بیماری دانست.

ضرورت پرداخت زکات
امام جمعه شهر شروینه در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به آیاتی از قرآن کریم در خصوص ضرورت پرداخت زکات گفت: زکات پنجمین رکن از ارکان اسلام است و همگان می بایست به این امر مهم توجه ویژه داشته باشند.
ماموستا ملا زاهد طهماسبی با استناد به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) افزود: هر قومی که زکات نپردازد خداوند باران رحمت خودش را از آنان منع می کند پس با پرداخت زکات در روز قیامت از آتش دوزخ در امان خواهیم ماند.
توجه مردم به واکسیناسیون کرونا و ثبت جهانی اورامانات از دیگر مباحث مطروحه در خطبه های نماز جمعه این شهر بود.

مردم شاکر موهبت‌های الهی باشند
امام جمعه شهر شاهو در خطبه های نماز جمعه با تاکید بر این مطلب که مردم می بایست شاکرموهبت هایی باشند که خداوند به آنها اعطا نموده است گفت: بزرگترین این موهبت‌ها همان دین اسلام است که سعادت دنیوی و اخروی را به دنبال خواهد داشت.
ماموستا ملا هادی عزیزی در ادامه با تبریک ثبت جهانی اورامانات ابراز امیدواری کرد این اتفاق تاثیر مثبتی در معیشت و اقتصاد مردم منطقه داشته باشد. وی با یادآوری به مردم در خصوص رعایت شیوه نامه های بهداشتی در ایام کرونا از آنان خواست در زمان‌بندی های اعلامی نسبت به واکسیناسیون اقدام نمایند.
امام جمعه شاهو در پایان خواستار توجه بیشتر مسئولین به ویژه دولت جدید به این منطقه شد.

فهرست